Makuparina viini ja taide la 29.11.2025 klo 17-18.30

0,00 49,00 

Makuparina VIINI JA TAIDE -illat jatkuvat Porin taidemuseossa!

Syksyllä 2018 täysin uusi ja erilainen taidekierros näki päivänvalon yhteistyössä sommelier Sara Tammelinin kanssa. Porilaislähtöinen viiniasiantuntija on palannut kotikaupunkiin ja yhteiset viini ja taide -illat saavat odotettua jatkoa. Taidemuseon näyttelyiden teokset löytävät oivalliset makuparinsa viinistä ja samalla kuullaan sekä viinien että taideteosten taustoista.

Luvassa on jälleen jotakin ihan uutta ja ennenkokematonta! 

Hinta sisältää: neljä maisteluannosta (4 cl), sommelierin ja taidemuseon edustajan opastukset näyttelyissä sekä taidemuseon pääsymaksun.

Ilmoittautuminen sulkeutuu 17.11.2025 kello 24. Mukaan mahtuu kerrallaan 18 osallistujaa.

Makuparina viini ja taide toteutuu yhteistyössä Porin taidemuseon, sommelier Sara Tammelinin ja Porin taidemuseon cafén kanssa.

VALITSE maksuvaihtoehto:

  • Osallistumismaksu 49 €
  • Osallistumismaksu Museokortilla 44 €. Museokortti tulee esittää tilaisuuteen saavuttaessa.
  • Osallistumismaksu kulttuuriedulla. Varaa paikka verkkokaupassa ja maksa osallistumismaksu ennen tilaisuuden alkua taidemuseolla. Maksuvälineenä käyvät mobiilisovellukset ja etusetelit: ePassi, Smartum, Edenred ja Tyky+. Kulttuurietu on henkilökohtainen.

Huom! 
Anna osallistujan yhteystiedot. Tarvittaessa esitettävä kuitti.

Yhteyshenkilö Porin taidemuseossa: 
heidi.porttila@pori.fi, 0447011075

Makuparina viini ja taide -ilta järjestetään myös perjantaina 21.11. klo 18-19.30. Löydät ilmoittautumisen tapahtumaan TÄÄLTÄ.

Kuva: Sara Tammelin

Tuotetunnus (SKU): 512081D